DOLAR 6,8666
EURO 7,7757
ALTIN 397,347
BIST 114808,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne 25 İşçi Alınacak

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne 25 İşçi Alınacak
07.03.2020
336
A+
A-

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere Engelli ve Eski Hükümlü statüsünde 25 daimi İşçi alınacağını duyurdu. Resmi gazetede yayınlanan ilanda;

Üniversitemize bağlı birimlerde Sürekli İşçi olarak istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İş-Kur üzerinden kura usulü ile Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi alınacaktır.

MeslekAdıSayıÖğrenim Düzeyi / Aranan Nitelikler
GüvenlikGörevlisi5– En az önlisans mezunu olmak.-5188 sayılı Kanun Gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak-temel eğitim sonrası kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması ve Valiliklerce verilen geçerli Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olmak.- Bu alanda en az iki yıl tecrübeli olmak.-Erkek adaylar için en az 1,75 cm, kadın adaylar için en az 1,65 cm boyunda olmak.-Ankara İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
TemizlikGörevlisi8– En az önlisans mezunu olmak.-Ankara İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
TemizlikGörevlisi8– En az lise ve dengi okul mezunu olmak.-Ankara İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
ENGELLİ KONTENJANI
MeslekAdıSayıÖğrenim Düzeyi / Aranan Nitelikler
TemizlikGörevlisi2– En az lise ve dengi okul mezunu olmak.-Ankara İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU YERİ / TARİHİ

– Başvurular 09.03.2020 – 13.03.2020 tarihleri arasında İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

– Yukarıda belirtilen nitelikler ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin “Genel Şartlar” başlıklı (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşıyor olmak.

– Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

– Engelli kontenjanından ayrılan kadroya başvuracaklar için “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile en az %40 engeli olduğunu belgelendirmek.

– Eski Hükümlü / TMY kontenjanından ayrılan kadroya başvuracaklar için “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin (a) ve (ğ) bendi kapsamında durumlarını belgelendirmek.

– Ankara İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

AÇIKLAMALAR

– Yapılacak sınavda başarı göstererek ilan edilen kadrolara atanmaya hak kazanan adaylar, 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

– Her aday, durumuna uygun meslek kolundan sadece birine başvuru yapabilecektir.

– Güvenlik Görevlisi meslek koluna başvuracak adaylarda Güvenlik Görevlisi olarak çalıştıkları yerden alınacak tecrübe belgesi ve/veya Güvenlik üzerine meslek gruplarına ait meslek kodlarını gösterir SGK prim dökümü aranacaktır.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

– İŞ-KUR tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine bildirilen başvurular arasından İlan edilen her unvan sayısının 4 (dört) katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura çekimi 19.03.2020 tarihinde Perşembe günü saat 10:00’da Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Abadan Konferans salonunda yapılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.